BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet DUYAR Kent-Koop'u ziyaret etti.Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, Kent Koop’u 17 Şubat 2005 tarihinde ziyaret ederek, Genel Başkan Muammer Niksarlı’dan  Kent Koop’un çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Özellikle Batıkent’in sorunlarının ele alındığı ziyarette Yenimahalle Belediye Başkanı Duyar’dan, Batıkent’in çevre otoyolu bağlantısı ile Atisan altı bulvarın bağlantısı çalışmalarına ve hastane yapımına destek olunması ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden bu konunun takibi istendi.
 
Kent Koop Genel Başkanı Muammer Niksarlı, Kent Koop’un çalışmaları hakkında Başkan Ahmet Duyar’a bilgi verirken, Ballıkuyumcu projesindeki ruhsat işlemlerinin biran önce sonuçlandırılarak Yenimahalle Belediyesi ile birlikte Mayıs ayı içerisinde temellerin atılıp, projenin yaşama geçirilmesi önerisinde bulundu.
 
Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar da, belediye olarak Kent Koop ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.  
Batıkent’te ikamet eden vatandaşların mağdur olmaması ve işyerlerine gidiş ve dönüşlerinde trafik sıkıntısı yaşamamaları için büyük çaba sarfettiklerini belirten Başkan Duyar, bu anlamda Büyükşehir Belediyesi ile diyalog içerisinde olduklarını ve bunun sonucunda Batıkent çevre otoyolu bağlantısı ile hipodrom arkası 5. cadde bağlantısındaki yolun ham olarak açtırıldığını kaydetti.
 
Ballıkuyumcu projesini de yakından takip ettiklerini ifade eden Başkan Duyar, Kent Koop’un Mayıs ayı içerisinde  temel atma düşüncesine sıcak baktıklarını ve bunun için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.
detay_haber