BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Türk-İş Genel Başkanı Salih KILIÇ Kent-Koop'u ziyaret etti.Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç, 16 Mayıs 2005 tarihinde  Kent Koop Genel Başkanı Muammer Niksarlı’yı  ziyaret etti. 
Ziyarette Ali ARADAĞ, Haydar ERKILIÇ, Ali KARAMAHMUT,  Dursun ÖZKAN, Hüseyin ÇİLTEPE, Muammer ARTANTAŞ, Mahmut AYDIN  da hazır bulundular.  
Görüşme sırasında Kent-Koop’un  proje uygulamaları,  kooperatifçiliğe ilişkin genel sorunlar,  Mortgage sistemi ile ilgili değerlendirmeler yapıldı.  
Kent Koop Genel Başkanı Niksarlı, kooperatiflerin ve sendikaların  insanların dayanışma ihtiyacından doğduğunu hatırlatarak “birbirine çok benzeyen bu iki kurumsal hareketin  işbirliği yapması gerekir” dedi. Görüşmeler sırasında kooperatiflerin ve sendikaların tüketimden gelen güçlerinin birleştirilmesine ilişkin  işbirliği projeleri  oluşturulması, bu amaçla görüşmelerin sürdürülmesi kararlaştırıldı.  
Türk iş çalışanları için düşünülen konut kooperatifi kuruluşuna Kent Koop’un destek olması ve yer tahsisine ilişkin  çalışmalara başlanması da ziyaret sırasında ele alındı. 
detay_haber