BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Kent-Koop'un 28. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı.KENT-KOOP GENEL BAŞKANI MUAMMER NİKSARLI’nın AÇILIŞ KONUŞMASI
 
Kent Koop'un 28nci Kuruluş Yıldönümü kutlama yemeğine, kooperatiflerimizin yöneticileri, geçmişte Kent-Koop'a emeği geçen   yönetici ve  çalışanlarımız katılmışlardır.
Yemekte bir konuşma yapan Kent-Koop Genel Başkanı Muammer NİKSARLI konuşmasında ülkemizde kooperatifçiliğin özellikle kent kooperatifçiliğinin büyük bir saldırıyla karşı karşıya bulunduğu ve kooperatifçiliğin gelişmemesi için her yola başvurulduğunu söyledi.
 
Dünyada kooperatifçiliğin büyük bir saygınlığının olduğu, ülkelerin ekonomilerinde koopearatiflerin önemli bir payının olduğunu söyleyen NİKSARLI, bugün dünyanın 300 büyük kooperatif kuruluşunun yıllık cirolarının 1 trilyon doları aştığına dikkat çekti. 
 
NİKSARLI, Uluslararası Kooeratifler Birliğinin 18 -19 Ekim 2007'de Singapur'da yapılan Genel Kurulunda,   Türkiye Milli Kooperatifler Birliği Genel Başkanı olarak sunduğu "Çocukları şiddete karşı korumak maksadıyla bir çalışma grubu kurulması" konulu önergesinin oybirliği ile kabul edildiğini belirterek Türkiye'de kooperatifçilerin sosyal sorumluluk projelerini geliştirmede,  kent bilincinin oluşturulmasında ve kent kooperatifçiliğinin geliştirilmesinde Kent-Koop'un büyük işler başardığını söyledi.  
  
detay_haber