BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Kent-Koop Evleri proje alanında 2009 yılı inşaat sezonunu törenle başlattı.Törende konuşan Kent-Koop Genel Başkanı Muammer NİKSARLI, Ballı Kuyumcu’da 11 kooperatifin fiilen devam ettiğini üç kooperatifin de ruhsat aldığını sözlerine ekleyen Niksarlı, “Bu bölgede Ankara Büyükşehir Belediyesi ile protokol yaparak alt yapıya başlamak istiyoruz” dedi.
“Türkiye’de imar hukuku açısından tapunuz, imarınız hatta inşaat ruhsatınız olsa da inşaata başlamadıysanız haksızlığa uğruyorsunuz” diyen Niksarlı, bütün kooperatiflerin bir an önce ruhsat alıp inşaata başlaması gereğinin altını çizdi. 
 
Ballıkuyumcu ve Batıkent ile ilgili sıkıntılarda Yenimahalle Belediye Başkanı Sn. Fethi Yaşar’ın yardımcı olacağına inandığını belirten Niksarlı, “Biz belediyeye yük olmak değil, yardımcı olmak istiyoruz” dedi.
 
Törende konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Sn.Fethi Yaşar, Kent Koop’un kuruluşunda yer aldığını belirterek, Kent Kooplularla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
 
Ortaya çıkan ve çıkacak her türlü sorunu çözmek için belediye başkanlığı görevine geldiğini ifade eden Sn. Fethi Yaşar, “Bana verilen yetkiyi sonuna kadar sizin lehinize, halkımızın lehine kullanarak çözüme ulaşacağız” diye konuştu. 
 
Daha sonra Kent Koop’un Ballı Kuyumcu Projesindeki kooperatiflerinden, Eylül Çiftlik Evleri Kooperatifinin temeli Yenimahalle Belediye Başkanı Sn. Fethi Yaşar’ın da katılımı ile atıldı. 
  
detay_haber