BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Kent Koop Çiftlikevleri Projesi BaşlıyorKENT-KOOP ÇİFTLİKEVLERİ PROJESİ başlıyor. Proje için ilk adım, Arsa Ofisi tarafından ihaleye çıkarılan Haymana Yolu üzerindeki arazinin 07.06.2001 tarihinde alınması ile atılmış oldu.
 
Çiftlik evleri için parseller 1500 ve 3000 metrekare olarak planlanıyor. Kent Koop tarafından gerçekleştirilecek Çiftlikevi Projesine kısa süre içinde çok sayıda ortaklık talebi geldi.
 
Gölbaşı-Haymana yolu üzerinde Ankara'ya (Trafik Hastahanesine) 45 km uzaklıkta kurulacak olan çiftlikevlerinin arazi teraslaması, yollarının açılması, istinad duvarları, su kaynaklarının geliştirilmesi ve depolanması, su şebekesi, elektrik alt yapısı ve projenin öngördüğü sosyal alt yapı, bedeli arsa sahipleri tarafından ayrıca ödenmek üzere Kent Koop tarafından gerçekleştirilecek.
 
1500 metrekarelik bir arsanın tahsisi için gerekli olan bedel 4.000.500.000.-TL olarak belirlendi. Başvurular 30.06.2001 tarihine kadar devam edecek. 01.07. 2001 tarihinden itibaren tahsis bedeline her ay %5 değer artışı uygulanacak ve bu artış günlük olarak hesaplanacaktır.
 
Projede yeralmak üzere kooperatiflerin yanısıra şahıslar da başvuruda bulunabilecekler.   Proje açıklaması ve başvuru dilekçesi örneği diğer sayfalarda verilmektedir.
 
 
detay_haber