BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Kent-Koop 31. Olağan Genel Kurulu , 19 Haziran 2010 Cumartesi Günü, Saat 10:00‘da Alınteri Bulvarı, İtfaiye Karşısı Batıkent/ANKARA (Kent-Koop Kültür Merkezinde) Yapıldı.KENT-KOOP GENEL BAŞKANI MUAMMER NİKSARLI’nın 31. OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMASI 
 
Kent Koop Genel Başkanı Muammer Niksarlı, Genel Kurulda yaptığı konuşmada; Balıkuyumcu, Bağlum, Ayaş, Haymana, Çamlıdere projelerimizle ilgili açıklamalarda bulundu ve  Balıkuyumcu bölgemizdeki III.derece sit kararının kaldırıldığını söyledi.  
 
Ayrıca,  Yapı kooperatiflerinin Bayındırlık Bakanlığına bağlanması ile Türkiye’de istisnasız tüm kooperatiflerin kaderi ile oynandığını belirtti.  
 
Niksarlı, şöyle devam etti “ Yapı kooperatiflerinin Bayındırlık Bakanlığı’na bağlanması bizim için artık gölgede kaldı, onu tartışmıyoruz. Yalnız bir umudumuz var. Sayın Bakan, komisyonlarda şunu söyledi; “ikincil düzenlemelerle olumsuzlukları gidereceğiz” haklı olduğumuz yerler var mesela dikey örgütlenmenin zorunlu hale getirilmesi gibi… Bu söylenenler bizim yazılı notlarımızda ve belgelerimizde var. İkincil düzenlemelerden kasıt tüzük, yönetmelik vb. az hata yapmak, samimi olarak kooperatiflere destek olmak istiyorlarsa bizim mutlaka 35 yıllık bilgi birikimimizden faydalansınlar, bize başvurulsun bizi çağırsınlar ikincil düzenlemeleri birlikte yapalım ülkeye ve kooperatiflere çok faydası olur. Yapı kooperatiflerinin Bayındırlık Bakanlığı’na bağlanmasında şöyle bir itirazımız var. Geri kalan kısmını bıraktım, gerekçesi doğru değil. Kooperatifler Türkiye şehirciliğini batırıyormuş.  Yalan! Kooperatiflerin plan yapma etkisi yoktur, ruhsatsız inşaat yapılamaz, iş bittikten sonra iskan ruhsatı olmadan oturulamaz, bazı durumlarda dış cephelerin boyalarına bile karar verilemez örneğin: hava alanın yolundaki yapılar gibi.” dedi. 
 
Genel Kurul toplantısına katılan, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da yaptığı konuşmasında belediye çalışmalarını anlattı, Balıkuyumcu bölgesinde yaptıkları yol çalışmaları hakkında bilgi verdi ve  Kent-Koop yönetimine başarılar diledi.  
detay_haber