BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Kent-Koop 29. Olağan Genel Kurulu , 07 Haziran 2008 Saat 10:00 ‘ da Kent-Koop Kültür Merkezinde Yapıldı.Genel Kurul öncesi, Batıkent Polifonik Korolar Derneği Çocuk Korusu, Şef Neslihan ALPUGAN yönetiminde mini bir konser verdi. 
 
KENT-KOOP GENEL BAŞKANI 
MUAMMER NİKSARLI’nın 
29. OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMASI
 
Demokratik kooperatifçiliğin varlığı ve gelişmesi için demokratik ve laik bir yönetim yapısına ihtiyaç vardır. O halde Cumhuriyetimizin temel ilkelerine herkesten daha çok sahip çıkmakla hükümlü olmalıyız. Bence toplumumuzun temel sorunu sevgisizlik, güvensizlik ve umutsuzluk olarak da ifade edilebilir. 
 
Bir toplumda sevgi ve güven, ilişkilerde vazgeçilmez unsurlar olarak ağırlıklı yer tutmaz ise bence o toplumlar bunalıma girer. Bizde böyle bir bunalım yaşıyoruz. Bizlerde kooperatifçi düşüncenin gereği olarak bu konularda hassas olmak ve topluma örnek olmak zorundayız. 
 
Atatürk ilkelerinden ödün vermeden, Cumhuriyetimizin temel ilkelerinden ödün vermeden içinde bulunduğumuz bunalımdan hızla  çıkmamızın yollarını aramalıyız, kooperatifçiler olarak buna öncülük etmek zorundayız. Yalnızca kooperatifler olarak değil kooperatifler ve tüm sivil örgütler ile birlikte, örgütlerin birbirine üstünlük taslamaması koşulu ile birlikte yola çıkmalıyız. Nusret UZGÖREN’in deyimi ile “kooperatifçi mütevazi ve  gösterişten  uzak durmalıdır. Aksi halde dürüstlük açısından ortaklarınızı kaygıya düşürürsünüz” diyor. Bence bu deyim tüm yöneticiler için geçerlidir dedi. 
detay_haber