BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

BATIKENTLİ SEKİZ MUHTAR İLÇE OLMAK İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI.BATIKENTLİ SEKİZ MUHTAR  İLÇE OLMAK İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI.

Batıkent’in  metropol ilçe olması için  Batıkentli muhtarlar bir araya gelerek imza kampanyası başlattı. 
Metro son durakta yapılan  toplantıda bir konuşma yapan Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Celal UZUN, Türkiye’deki  50 ilden büyük olan Batıkent’in ilçe olmayı hakettiğini söyledi ve şöyle konuştu: 
“ 300 binin  üzerinde kişinin yaşadığı Batıkent bugüne kadar otel kent olmaktan kurtulamamıştır. Yerel yönetimler ve kamu kurumları tarafından gerekli hizmet alınamamaktadır. Batıkent’e olan sorumluluğumuz gereği, Batıkent’in ilçe olmasını istiyoruz.1995 yılında belediye başkanı, meclis başkanı ve cumhurbaşkanı tarafından söz verilmesine rağmen bu güne kadar girişimler sonuçsuz kalmıştır. Batıkent  olarak yerinde yönetim istiyoruz. Sosyal tesis ve donatıların yaşama geçirilmesi Batıkent’i daha yaşanır hale getirecektir. “ 
Sosyal Sigortalar Kurumu, imar planında yer alan 15266 ada 1 parselde mevcut 58,590 m²’lik hastane arsasına,   07.09.2004 tarihinde  A tipi  Dispanserin yapımı için  ihaleye çıktı ihale dosyası 26.10.2004 tarihinde SSK Yönetim Kuruluna sunuldu. Ancak, SSK Yönetim Kurulu 04.11.2004 tarihinde  ihaleyi iptal etti. 
Batıkentlilerin sağlık sorunlarının  çözüme kavuşması için yukarıda ada/parsel ve m2si yazılı sağlık tesisleri  arsasının Sağlık Bakanlığı’na devri yapılarak, acilen tam teşekkülü  Hastanesinin yapılması konusunda isteklerini belirttiler.
detay_haber