BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Batıkent Sanat Bayramı BaşlıyorBatıkent Sanat Bayramı Başlıyor

Kent Koop tarafından düzenlenen 3 ncü Batıkent Sanat Bayramı 18-20 Ekim 2002 tarihleri arasında Kent Koop Kültür Merkezinde  yapılacak.
 
Üç gün sürecek etkinliklerin  birinci gününde  Batıkentli Sanatçılar Derneği Resim Sergisi, Batıkentli Edebiyatçılar Kitap Sergisi ile Japon  IE-NO-Hıkarı Uluslararası Çocuk Resimleri Yarışmasına ülkemiz adına katılan ve  dereceye giren çocukların ödül töreni, Atatürkçü Düşünce Derneği Batıkent Şubesi Kent Koop İlköğretim Okulu öğrencilerinden Genç Şairlerden Atatürk Şiirleri dinletisi, Tiyatro Tempo Palyaçolar Orkestrası gösterisi yer alacak.
 
İkinci gün saat 19.00 da Ankara Deneme Sahnesi Bilgesu Erenus’un Misafir adlı oyununu sunacak. Prof.Dr.Nurhan Karadağ’ın sahneye koyduğu oyun insanımızın bire bir yaşamından yola çıkarak ulusal ve uluslararası kültür çatışmalarını işliyor.
 
Batıkent Sanat Şenliğinin üçüncü gününde  Türkiye Polifonik Korolar Derneğinin  konseri yer alıyor. Konserde,  Minikler, Hazırlık ve Çocuk Koroları, Büyükler Korosu ve Doç. Mustafa Apaydın yönetiminde dernek korosu beğenilen eserleri seslendirecekler.     
detay_haber