BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Batıkent Özürlülerevi AçılıyorBatıkent Özürlülerevi Açılıyor

Kent Koop ile Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonu ve Yenimahalle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereğince Batıkent’te  Özürlüler Gündüz Bakım Merkezi  açılıyor.
 
İlkyerleşim Mahallesi 10 ncu caddede bulunan Kent-Koop’a ait iki katlı prefabrik bina süresiz ve bedelsiz olarak  Özürlüler Gündüz Bakımevi açılması şartıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına  verildi. Protokolün yürürlüğe girdiği tarihten itibaren binanın tüm bakım, onarım, elektrik, su ve doğalgaz giderleri vakıf tarafından karşılanacak.
 
Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik fonu ise Kent - Koop’un  kendisine ait binayı tahsis etmesi karşılığında, Batı Kentte  ikamet eden Yüksek okul öğrencilerine her yıl karşılıksız burs verecek.
 
Kent Koop Başkan Yardımcısı Ali ARADAĞ,  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Teşvik Fonundan alınacak karşılıksız burs ve  Özürlüler Gündüz Bakım Merkezi ile ilgili olarak şunları söyledi:
 
“ Özürlü gençlerimiz kendileri için açılmış okullarda eğitimleri süresince  zamanlarını yararlı çalışmalar yaparak geçirebiliyorlar. Ancak, okuldan mezun olduktan sonra  özürlü gençler kendilerini bir anda boşlukta buluyorlar. Okula gitme şansı olmayan özürlü vatandaşlarımız da topluma yararlı ve üretken birer vatandaş olmayı istemelerine rağmen kendilerine bu  gerekli ortam  sunulmuyor. Biz Batıkent’te bu eksikliklerin giderilmesi amacıyla  elimizdeki olanakları kullanıyoruz. Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu ve Yenimahalle ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile  yürüttüğümüz bu çalışma sonucunda özürlü vatandaşlarımız gündüz bakımevinde topluma yararlı ve üretebilen birer vatandaş olduklarını görecekler. Ayrıca, Batı Kentte ikamet eden Yüksek Okul öğrencileri de karşılıksız burs alarak  ailelerine yük olmadan öğrenimlerini sürdürebilecekler. “ 
detay_haber