BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Batıkent 2001 Bisiklet Şenliği YapıldıBu Yıl 11 Ncisi Gerçekleştirilen Yarışmalara Çok Yüksek Katılım Oldu.
 
Yenimahalle Belediye Başkanı Alemdaroğlu, " Bisiklet Kulubü Kuracağız" Dedi.
 
Batıkent  2001  Bisiklet Şenliği 3 Haziran 2001 de yapıldı. Çok yüksek bir katılımla gerçekleşen Şenliğin birinci bölümünde  Yıldızlar ve Gençler Bisiklet Yarışı yapıldı. 70  bisikletçinin katıldığı  yarışmada Yıldızlar katogorisinde  Gökhan Göçer ,Gençler katogorosinde ise Serkan  Top birinci oldu.
 
Yıldızlarda Mustafa Kara 2 nci, İbrahim Akbaş  3 ncü olarak yarışı tamamladı. Gençlerde ise 2 nciliği Murat Terken , 3 ncülüğü  Mustafa Karaselek  kazandı.
 
Bu yıl 11 ncisi gerçekleştirilen Bisiklet Şenliğinin açılış töreninde  Bisiklet ve Triahtlon Federasyonu Başkanı Ömer Şahin, Kent Koop Genel Başkanı Muammer Niksarlı ve Yenimahalle Belediye Başkanı Tuncay Alemdaroğlu birer konuşma yaptı.
 
Halk turuna katılanlar arasında yapılan çekilişte ise, Selin Kara, Deniz Eren erişen, Deniz Ayaz, Yusuf Köseoğlu, Alican Kartal  ve Kartal Sevengil  18 vitesli birer dağ bisikleti kazandılar.
 
Bisiklet ve Triahtlon Federasyonu Başkanı  Ömer Şahin konuşmasında Kent Koop  ile birlikte başlattıkları  Bisiklet Şenliğinin 11 ncisini yapmış  olmaktan büyük mutluluk duyduklarını  belirtti. Şahin, Ankara'da  bisiklet  sporu yapılacak bir salonun (Veledrom) bulunmamasının ise üzüntü verici olduğunu kaydetti.
 
Kent Koop Genel Başkanı Muammer Niksarlı törende yaptığı konuşmada Batıkent İmar Planında öngörülen 25 km lik bisiklet özel yolunun yapılması gerektiğini  belirterek şunları söyledi:
 
"Metro son durakta otomobil park yeri kalmadı.Batıkentliler rahat park yeri bulmak amacıtla Macunköy'e gidip, araçlarını oraya park ederek metroyu kullanabiliyorlar.
 
Bisiklet özel yolu yapıldığı takdirde, Batıkentliler bisikletleri ile metro son durağa gidebileceklerdir. Böylece hem ekonomik yarar sağlayacaklar, hemde araçların yarattığı  hava ve ses kirliliğinin önlenmesinde önemli katkıda bulunacaklardır.
 
Bisiklet bir eğlence aracı olmamalı, kent içi ulaşımda motorlu araçlara alternatif  çevre dostu bir alternatif ulaşım aracı olarak değerlendirilmelidir.
 
Beden terbiyesi Genel Müdürlüğüne 1990 yılında  Batı Kent içinde üç arsa tahsisi yapılmıştır. Bunlardan bir tanesi veledrom yapılmak üzere düşünülmüş arsadır. Büyük kentlerde bu tür yatırımlar için en zor bulunan şey arsadır. Bu yatırımın  gecikmesi tüm Batıkentlileri üzmektedir."
 
 "Batıkent 2001 Bisiklet Şenliği" nde konuşan  Yenimahalle belediye Başkanı Tuncay Alemdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi bünyesi içinde bulunan spor faaliyetleri içine Bisiklet sporunun da dahil edileceğini söyledi.
 
Bisiklet Sporunun Türkiye'de çok yaygın olmadığını, teşvik edilmesi gerektiğini belirten Alemdaroğlu, Kent Koop tarafından her yıl Batı Kent'te düzenlenen Bisiklet şenliğinin bu nedenle çok önemli olduğunu vurguladı.
 
YeniMahalle Belediyesinin de  Kent Koop'un bu çabasına destek olmak amacıyla  bir bisiklet kulubü kuracağını belirten  Belediye Başkanı Alemdaroğlu, gelecekte  Yenimahalle Belediyesinin  formasını taşıyan bisikletçilerin büyük başarılara imza atacaklarına inandığını da belirtti.
detay_haber