BATIKENT KONUT ÜRETİM YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

Alzheimerli Yaşlılar Gündüz Bakım Merkezi Yaşlılar Haftası içinde düzenlenen bir törenle Batıkent’te açıldı.TÜRKİYE’DE BİR İLK
 
Alzheimerli Yaşlılar Gündüz Bakım Merkezi Yaşlılar Haftası içinde düzenlenen bir törenle Batıkent’te açıldı.
 
Kent-Koop tarafından Yenimahalle İlçesi Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na  devredilen şantiye binası Ankara Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Alzheimer Derneği ve yardımsever vatandaşlar tarafından sağlanan katkılar ile Alzheimerli Yaşlılar Gündüz Bakım  Merkezi’ne dönüştürüldü.
 
Ankara Valisi Yahya GÜR açılış töreninde yaptığı konuşmada Kent-Koop’a örnek davranışından dolayı teşekkür etti ve imece yolu ile yapılan merkezin Türkiye’de bir ilk olduğunu belirtti.
 
Yenimahalle Kaymakamı Hayati SOYLU böyle bir eseri ortaya çıkarmaktan ötürü çok büyük bir mutluluk içinde olduğunu söyleyerek başta Kent-Koop olmak üzere emeği geçen ve katkıda bulunan tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür etti.
 
Yenimahalle Belediye Başkanı Tuncay ALEMDAROĞLU yaptığı konuşmada yardımlaşma ile yapılan bu tür merkezlere daha çok ihtiyaç olduğunu, devletin yapamadığı ve eksik bıraktığı bazı hizmetlerin imece yolu ile gerçekleştirilmesinin daha anlamlı olduğunu belirtti.
 
Kent-Koop Genel Başkanı Muammer NİKSARLI törende yaptığı konuşmada, Kent-Koop’un  başlattığı bu harekete vatandaşlardan ve diğer kuruluşlardan katkı gelmesinin kendilerini cesaretlendirdiğini belirterek “Kent-Koop görevini tamamladığı Batıkent’ten çıkarken elindeki tüm kapalı alanları aynı şekilde hiçbir ücret talep etmeden devretmeye hazırdır” dedi.  
detay_haber